Lashing Hizmeti

Lashing Hizmeti

Firmamızın ana iştigal konusu olan yük sabitleme ve koruma hizmetleri malumatınızdır. İngilizce bir kelime olan lashing, türkçemiz içerisinde yük sabitleme olarak bilinmektir ve yük sabitleme kelime anlamından da anlaşılacağı üzere ; ana taşıyıcıya veya konteynere yüklenen bir kargonun çeşitli malzemeler ve ekipmanlar kullanılarak nihai varış noktasına ulaşıncaya kadar korunmasını amaç eden koruma yöntemleridir.

Örneğin ; konteynere yüklenen ürününüzün treyler ile karayolunda taşınması esnasında ve limanlarda konteynerin elleçlenmesi ( gemiye yüklenip, tahliye edilmesi ) esnasında uğrayacağı sarsıntılardan dolayı oluşabilecek herhangi bir devrilmeye yada çarpışmalara karşı korunması adına çeşitli malzemeler kullanılarak konteyner içerisinde sabitlenmesine yük sabitleme dendiği gibi, doğal etkenlerden ( yağmur, kar, rüzgar ) etkilenmemesi için üzerinin birinci sınıf branda ile kaplanmasına da brandalama hizmeti denilmektedir.

Yapılan bu işlemler ile yükünüz için lashing hizmeti yapılmış olup, ürününüz nihai varış noktasına kadar yüklendiği gibi ulaşacaktır. Lashing hizmeti özel bilgi ve beceri gerektiren bir hizmet olup, bu işlem için kullanılacak malzemeler ve materyaller yükünüzün niteliği, ölçüleri ve tonajı gözetilerek seçilmelidir.

Örneğin ; 100 tonluk bir kargo için çok düşük kapasiteli ürünlerin kullanılması bu kargoyu korumayacak olup, seyir boyunca hiçbir güvenlik tedbiri olmaksızın sevkine neden olacaktır. Ayrıca, gemi kaptanları yada konteyner acenteleri de yetersiz lashing uygulaması ile kargonuzun sevkini durdurabilir ve ürünlerinizin tekrar lashing yapılmasını da isteyebilirler.Bu nedenledir ki, sevke konu olacak ürünün lashing hizmetine tabii tutulmasından sonra muhakkak lashing sertifikası almanız ve yapılan işlemi resmi olarak da belgelemeniz gerekmektedir. Firmamız vermiş olduğu tüm lashing hizmetlerinde lashing sertifikasını sizler için tahsis edebilmektedir ve yaptığı yük sabitleme hizmetini resmi olarak belgeleyebilmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizler ile iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyiniz. Hizmetin her alanında sizlerin yanında olan firmamız, sizlere sunacağı lashing hizmetleri için güven ile bağlıyor, güven ile taşıyoruz sloganını her daim canlı tutmakta ve sizlere en iyi hizmeti vermek için her daim kendisini geliştirmektedir.

 

admin

Comments are closed.
Open chat
Merhaba,

ABK Lashing & Port Service hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?