Konteyner Lashing Ekipmanları

Konteyner Lashing Ekipmanları

Bilindiği üzere lashing kelime anlamı olarak Türkçe’ye sabitleme olarak giriş yapmıştır. Buradaki sabitleme konteynere yahut gemilere yüklenen malzemelerin gemi ve konteyner içerisinde çeşitli lashing ekipmanları kullanarak ana veya ara taşıyıcıya bağlanması işlemidir. Yük sabitleme olmaksızın gemi kaptanları ve acentaları maalesef yükün çıkışına müsade etmemektedir. Çünkü, deniz taşıma uygulamalarında lashingi olmayan mal yüksek risk teşkil etmekte ve taşıma esnasında herhangi bir hasar oluşması durumunda sigorta ödemelerinden muaf tutulmaktadır.

Firmamız sunduğu tüm konteyner lashing ve gemi lashing hizmetleri için kullanacağı ekipmanları, sizden gelen talepler de belirtilen ürün cinsi ve diğer detaylara istinaden kendi alanında uzman yetkileri eşliğinde belirlemekte ve yükünüze uygun ekipmanları hizmet anında kullanmaktadır.
Ayrıca, tüm mobil araçlarımızda bir çok ekipman da fazlası ile bulunmaktadır. Gerekli görülmesi halinde ekiplerimizce hiçbir tereddüte fırsat bırakılmaksızın en iyi ve en uygun malzeme böylelikle kullanılmakta ve yükünüzün güvenliği fazlası ile alınmaktadır.

Sunmuş olduğumuz sabitleme hizmetlerinde başlıca konteyner lashing ekipmanları ; spanzet, çelik halat, mapa, klemens’dir. Ancak, yükünüzün özelliğine ve niteliğine bağlı olarak envanterimizde kayıtlı binlerce ürün hizmetlerimizde kullanılmak üzere hazır olarak bekletilmektedir. Bir çok aracımızda raf ve dolap sistemi mevcut olup, kullanılmasına gerek duyulmayan malzemeler dahi araçlarımızda hazır bulundurulmaktadır. Sunduğumuz hizmetlerimizin güven ve güvenlik esaslı olduğunu çok iyi biliyor bunun içinde her daim kullandığımız malzemeler iç bünyemizde de kontrol edilmektedir. Bu kontrollerdeki amaç sizlerin bize duymuş olduğu güvene karşılık ürünlerinizin güvenliğini sağlayabilmektedir.

Tüm ekip çalışanlarımız düzenli olarak iş güvenliği eğitimlerine tabii tutularak, gerek çalışma alanlarında gerek ise güvenliklerini aldıkları malzeme için ne/nasıl ilkeleri kendilerine düzenli olarak anlatılmaktadır.

Hizmetin her alanında daima sizlerin yanında olan firmamız ile daha fazla bilgi için iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyiniz.

admin

Comments are closed.
Open chat
Merhaba,

ABK Lashing & Port Service hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz ?